Mantas, Jokūbas ir Gabrielius

Tėtis su dviem paaugliais vaikais važinėja paspirtukais
„Mano buvimas su vaikais dažnai skiriasi nuo jų laiko su mama. Auginame du berniukus, tad mano žmonai netenka praktikuoti taip vadinamų „mergaitiškų“ pramogų – jie kaip ir aš nekenčia apsipirkti, puoštis, kai einame į svečius ir pan. Mūsų pramogos dažniausiais būna aktyvus laikas kartu. Kadangi pats labai mėgstu sportą, tai ir kartu veikiame kažką aktyviai, pradedant dviračiais, paspirtukais, pasivaikščiojimais. Būna, išvažiuojame į keliones dviračiais: po 30, 40 ir daugiau kilometrų. Žmona mus išleidžia ramia sąžine nuveikti ir kažką labai berniukiško (pati nesiprašydama į kompaniją ?), pavyzdžiui, pasivažinėti kartingais, nuvykti į šaudyklą. Tai mano tėčio laikas. Bandome vaikų auginimą pasiskirstyti po lygiai, bet žmonai dažnai tenka daugiau kasdienio laiko ir rūpesčio. Todėl kai tik galiu, stengiuosi kompensuoti laiką su vaikais pakviesdamas juos nuveikti kažką smagaus kartu. 
Didžiausias nuotykis, kurį pamenu, buvo mūsų trijų beveik mėnesio trukmės kelionė į Kroatiją. Automobiliu važiavome per Lenkiją, Čekiją, iki pat Kroatijos, kur dvi savaites gyvenome palapinėje. Pamenu, žmona skambino ir klausė, ką veikiam. Sakau, dirbu kompiuteriu, o vaikai maudosi jūroje ? Jai gal kiek ir buvo neramu, bet aš žinojau, kad mano pasitikėjimas jais labai didelis ir daugelį dalykų jie tikrai gali pasidaryti patys. Ši kelionė buvo tuo pačiu ir iššūkis man – susidurti su visais klausimais vienam, susitvarkyti su rimtais pokalbiais, geromis ir blogomis emocijomis ir pan. Įdomiausia, kad po to, kai grįžom ir papasakojom apie savo kelionę, sulaukėm labai daug draugų reakcijų. Mūsų kompanijoje gana daug draugų, kurie turi tik sūnus, tad pastebėjau, kad ir jie pradėjo pasiimti savo berniukus į kažkokias tėviškas išvykas, žygius ar kitur.
Stengiantis derinti tėvystę su darbais būna visko. Kartais tenka ir darbų namo parsinešti ir iš darbo vėliau išeiti. Pastebėjau, kad dažnai kokybiško ir tik jiems dedikuoto laiko skyrimas vaikams (net jei tai yra pusvalandis ar valanda) yra kur kas efektyvesnis, nei ilgesnis laikas buvimo kartu, pavyzdžiui, žiūrint televizorių ar nuolat tikrinant telefoną. Kai tik galiu, stengiuosi vaikus išsivežti į sodybą „ūkiniams darbams“. Ten būname kartu, dirbame darbus gamtoje, mokomės meistrauti. Norisi perleisti tas žinias, ką pats iš savo dieduko išmokau. Kad mokėtų ir lentą nupjauti ir kitą ūkinį darbą nudirbti.“