Dabartinė viso: 0
Siektina Viso: 0
Dabartinė
viso: 0
Siektina
Viso: 0

Darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo formulė

Kiekviena(s) mūsų skirtingais gyvenimo laikotarpiais turime skirtingus poreikius, norus, įsipareigojimus, galimybes, todėl nėra ir negali egzistuoti kažkokia stebuklinga darbo ir asmeninio gyvenimo formulė, kuri tiktų kiekvienai (-am). Žemiau rasite įrankį, kuriuo galėsite apsiskaičiuoti, kokia galėtų būti būtent jūsų darbo ir asmeninio gyvenimo formulė. Kaip ji veikia?

Formulėje išskyrėme 11 svarbiausių ir didžiausių gyvenimo sluoksnių: šeimą, darbą, sveikatą ir fizinę formą, miegą, asmeninį laiką, emocinę sveikatą, intelektualinę veiklą, dvasingumą arba religingumą, bendruomenę ir socialinius ryšius, namus ir buitį, ir visa, kas telpa tarp jų, kaip „iššvaistytas / užpildytas laikas“. Kiekvienas šis sluoksnis atskirtas į dvi dalis: 1) faktinį laiką, kurį skiriate šiam gyvenimo sluoksniui ir 2) idealų laiką, kurį norėtumėt skirti šiam sluoksniui. Žaiskite, bandykite. Kiekvienam jų turite po 168 valandas (per savaitę). Kai padarysite savo pasirinkimus, apačioje pamatysite skirtumą tarp to, kiek realiai skiriate laiko konkrečioms sritims ir kiek norėtumėte jo skirti. Daugiau nei tikėtina, kad jums laiko viskam, ko norėtumėt, truks iš esmės. Bet truks net ir įsispraudus į 168 valandas, todėl apsisprendę, ką labiausiai norėtumėte savo gyvenime patobulinti, pakeisti, pasirinkite prioritetą („prioritetas“ yra vienaskaitinis daiktavardis, o „prioritetus“ išgalvojo žmonės, kurie nesugeba išskirti „prioriteto“) artimiausiam mėnesiui, pusmečiui ar metams.

Geros kelionės žaidžiant, dėliojant ir nepamirškite – nėra visiems bei visada teisingos formulės. Net gi tai, kas tinka jums šiandien, gali netikti po mėnesio, metų ir jau tikrai po dešimties. Balansavimas yra procesas, o ne rezultatas!

Jeigu norite, galite savo pasirinkimą užfiksuoti atsisiųsdami dabartinę savo gyvenimo formulę .pdf formatu apačioje paspaudę mygtuką „Gauti“.

Jeigu turite kokių klausimų, patarimų, rekomendacijų ar tiesiog nuomonę apie šią formulę, parašykite mums formule@daugiaubalanso.lt

Darbo + asmeninio gyvenimo (– derinimo) = FORMULĖ

Šeima.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Kiek laiko skiriate kokybiškam laiko leidimui su šeima (tėvais, antrąja puse, vaikais, seneliais, broliais, seserimis, kt.)? Pavyzdžiui, kartu pietaujate, bendraujate, dirbate bendrus darbus, užsiimate bendrais pomėgiais ir pan. Įvertinkit, kiek kokybiško laiko skiriate šioms veikloms, t.y. užsiimate tik tuo ir niekuo kitu (pavyzdžiui, laikas prie bendro stalo su šeima, kai kiekvienas yra įnikęs į savo telefoną nelaikomas kokybišku laiku).
(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>).

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Kiek laiko norėtumėte skirti savo šeimai, kad negraužtų kaltės jausmas, jog jiems skiriate nepakankamai laiko (vadovaukitės savo asmeniniu pojūčiu, o ne visuomenės primetamais reikalavimais ar normomis)? Kiek laiko, jūsų manymų reikia, kad neatitoltumėte vienas nuo kito, būtumėte artimesni ir laimingesni, išlaikytumėte stiprius ryšius, pasitikėjimą ir bendrystę? Ar laikas, kurio reikia jums, kad jaustumėte santykių ar šeimyninę pilnatvę atitinka laiką, kurio reikia jūsų artimiesiems iš jūsų?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –> ).

Darbas.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Kiek laiko dirbate? Skaičiuodami faktinį laiką, kurį praleidžiate dirbdami, sudėkite viską: parsivežtus darbus namo, el. laiškų skaitymą / rašymą vakarais, skambučius darbiniais klausimais po darbo valandų ir savaitgaliais, darbinės literatūros skaitymą laisvalaikiu, pokalbius apie darbą (su kolegomis, su draugais klausiant patarimų), laiką į darbą ir iš jo (nebent tuo laiku veikiate ką nors, ką galima būtų priskirti kitai gyvenimo sričiai, pavyzdžiui, klausotės audio knygos (intelektinė veikla), kalbatės su vaikais, skambinate draugei / kitam šeimos nariui (skiriate laiko artimiems žmonėms), važiuojate dviračiu (užsiimate fizine veikla) ir pan.). Į šį laiką taip pat turėtų būti įskaičiuoti papildomi kursai (jei tai yra jūsų darbinių kompetencijų ugdymas arba kvalifikacijos kėlimas), studijos, dalyvavimas konferencijose, informacijos apie darbo keitimą paieškos ir pan.

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –> ).

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Paklauskite savęs, kiek laiko iš tikrųjų norėtumėte praleisti užsiimdami profesine veikla? Ar šis laikas telpa į jūsų oficialiai nustatytas darbo valandas? Ar dirbdami viršvalandžius nejaučiate kaltės jausmo dėl to, kad šį laiką norėtumėte / galėtumėte skirti šeimai, pomėgiams, socialiniam gyvenimui, kitoms gyvenimo sritims?

Ką turėtumėte padaryti, kad būtų įmanoma priartėti prie jūsų įsivaizduojamo idealaus laiko darbinei veiklai? Ar užtenka save disciplinuoti (pavyzdžiui, išjungiant kompiuterį, uždarant ofiso duris, nesivežant darbų namo net ir galvoje), ar turite priimti konkrečius sprendimus pokyčiams ir dėl jų susitarti su kolegomis / vadove (-u)?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –> ).

Sveikata ir fizinė forma.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Kiek laiko šią savaitė skyrėte sportui, aktyviam judėjimui ar laisvalaikiui? Kiek laiko praleidote judėdami gryname ore (atstumai nuo stotelės iki namų ar automobilio ir prekybos centro nesiskaito)? Kiek laiko skyrėte pasidomėti tuo, ką valgote ir ką perkate (maisto produktus)? Kiek laiko skiriate, kad pasigamintumėt ar užsiaugintumėt MAISTĄ? Kaip dažnai pasirūpinate savo sveikata: skiriate laiko masažui, atsipalaidavimo pratimams, aprūpinate organizmą trūkstamomis medžiagomis (papildais)? Kiek laiko skiriate domėtis sveikatos temomis ir savo sveikata konkrečiai (sekate savo kūno svorį, žinote savo KMI)?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Kiek jūsų nuomone reikėtų skirti laiko savo sveikatai ir fizinei formai palaikyti? Ar turite kažkokį idealą (kūno formos, kiek norėtumėt gyventi, atrodyti, būti lankstus (-i) ar greita(s)), kurio norėtumėte pasiekti ir įsivaizduojate kiek tam pasiekti reikėtų skirti laiko? Kiek laiko skiria žmonės į kuriuos norėtumėt lygiuotis? Kiek ši sritis jums atrodo svarbesnė už kitas ilguoju laikotarpiu ir kiek realu rasti jai laiko kitose srityse? Ar galėtumėte sveikatai ir fizinei formai laiko rasti neatimant jo iš kitų gyvenimo sričių, bet derinant su kitomis, pavyzdžiui, sportuojant su šeima. Kiek laiko yra sveika skirti, kad būtum sveika(s)? Kiek verta investuoti pasidomėti, ką valgai ir kaip tai jus veikia? Kaip dažnai reikėtų profilaktiškai pasitikrinti sveikatą šiandien, kad nereiktų gailėtis ateityje?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Miegas.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Tikėtina, kad jūsų ėjimo miegoti ir kėlimosi laikas darbo dienomis bei savaitgaliais skiriasi, kaip ir skiriasi miego trukmė. Ir vis tik – kiek? Sudėkite tiek darbo savaitės, tiek savaitgalio laikus. Skaičiuokite laiką, kurį skyrėte miegui, o ne kiek realiai pavyko išmiegoti – miego kokybę galima pagerinti, bet ne trukmės sąskaita. Ir nors „poguliukai“ turi pakankamai privalumų, kad juos paminėtume atskirai, čia vis tik juos praleiskite.

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Pasaulyje yra keli procentai žmonių, kuriems užtenka ir 5 valandų miego (mažai šansų, kad tai esate jūs), bet vidutinis mokslinėje literatūroje minimas skaičius yra 8 valandos (tarp 7-9 val.). Kiek reiktų konkrečiai jums? Maždaug tiek, kad prabudus po kelių valandų nenorėtum ir vėl „nulūžti“, nereiktų vos prabudus žadintis kava bei nereiktų už darbo savaitę atsiimti savaitgalį. Tai kiek visgi kasdien ir viso per savaitę?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Asmeninis laikas.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Ši balanso „koja“, visų pirma, yra apie Tave. Tai, ką Tu renkiesi daryti, nes tai Tau patinka. Ne darbdaviui, ne antrajai pusei, ne vaikams – Tau. Yra posakis, kad „jeigu nesusiplanuosi savo gyvenimo, kažkas jį suplanuos už tave“. Tai čia yra tas laikas, kai Tu turėtum susiplanuoti sau ir už save. Čia telpa ir sportas, ir hobiai, ir kelionės, ir knygos skaitymas, tad jeigu čia patenka dalykai, kuriuos mini prie fizinės formos ar intelektualinės veiklos, tai tuo geriau – tam tikra prasme Tavo savaitėje atsiranda net daugiau valandų balansui nei 168 valandos. Ar čia patenka ir televizoriaus žiūrėjimas, naršymas internete? Kaip ir su kiekviena sritimi, kuri turėtų padėti atrasti daugiau balanso, pagrindinis klausimas turėtų būti ar skirdamas laiko šiai sričiai po to jaučiuosi geriau, energingiau ar tik dar labiau išvarginta(s) bei išsunkta(s)?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Visus riboja įsipareigojimai. Asmeniniai, finansiniai… Bet svarbu nepamiršti, kad kiekvienas esame unikali asmenybė, kokios antros pasaulyje nėra ir niekas negali pasakyti, kiek ir kam turėtume skirti laiko. Jokie hobiai nebus mieli, jeigu galvosime už ką nusipirkti maisto, bet lygiai taip pat net maistas prabangiame restorane gali būti beskonis po sekinančios savaitės ar net mėnesio darbe. Kartais net nejaučiant tam poreikio ar neturint tam laiko reikia žengti žingsnį atgal, atsiriboti nuo visų veiklų ir įsipareigojimų ir paklausti savęs ar tai, ką turi, ką darai, Tave džiugina? Knygos „The Accidental Creative“ autorius Todd Henry kalbėdamas apie tai, kaip susiplanuoti dieną darbe, patarė ant popieriaus susirašyti visa, kas sukasi galvoje, nepriklausomai nuo to ar tai darbinis reikalas, ar asmeninis, nes „jeigu tai yra tavo galvoje, tai yra tavo galvoje“. Tai, jeigu jums reikia valandos per savaitę, jog išsivalytumėt galvą nuo minčių ar jomis pasipildytumėt, imkit valandą. Jeigu reikia visos dienos – imkit dieną. Jeigu neskirsite valandos sau dabar, gali būti, kad ateityje tam reikės skirti mėnesius ar net metus. Kai žmonės pradeda medituoti, iš pradžių jiems ir penkių minučių per dieną gana, per daug. Nes skirti sau taip „nieko nedaryti“ laiko atrodo egoistiška ir neracionalu, tačiau pervertę naujausias laimės studijas atrasite, kad būtent neskirti sau pakankamai laiko yra neracionalu.

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Emocinė sveikata.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Kiekviena(s) ir, ko gero kasdien, jaučiame bei reiškiame emocijas – klausimas tik, kaip sėkmingai mums tai pavyksta daryti ir ar mes tai suprantame, pastebime? Kaip mes reaguojame į kolegas, į vaikus, antrąsias puses, kaip emocijas susikaupusias darbe pernešame į asmeninį gyvenimą (ir atvirkščiai – iš namų į darbą). Kaip mes reaguojame į kitus, apie mus pačius pasako ne ką mažiau nei apie tuos, kurie mums tas emocijas sukėlė. Bet kiek laiko skiriame tam, kad suvoktume ar pabandytume išsiaiškinti kodėl žmogus ar kažkoks reiškinys mums sukėlė vienokas ar kitokias emocijas? Ar iš to, kažko išmokstame, tampame geresni sau ir kitiems ar viską nukertam (net jeigu tik mintyse): „Man tai viskas gerai, o jeigu tu turi problemų, tai ir susitvarkyk su jom“? Ar išvis po kokio nors konflikto skiriate laiko apgalvoti, kodėl jis įvyko? Kiek skiriate tam laiko?
(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau–>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Didžiąją dalį tarpasmeninių konfliktų galėtume suvesti į vos kelias priežastis: emocijų nerodymą ar nuslėpimą, nesugebėjimą emocijas rodyti tinkamu būdu bei tinkamai sureaguoti į kitų rodomas emocijas. Emocijos pačios savaime nėra nei blogos, nei geros, klausimas tik kaip jas parodome ar priimame. Gera emocinė sveikata nereiškia pastovios laimės būsenos. Tai yra konkretūs asmens gebėjimai, kaip save priimti ir funkcionuoti gyvenime: gebėjimą save realizuoti, atlaikyti konkrečias stresines situacijas, išgyventi laimę, liūdesį, skausmą. Kiek laiko norėtumėte tam skirti? Pavyzdžiui, savo emocijų supratimui, kasdienei refleksijai, poilsiui nuo darbų, iššūkių, streso ir įtampos, laikui su savimi?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau–>)

Intelektualinė veikla.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Kiek šią savaitę skyrėte laiko, kad išmoktumėte / sužinotumėte kažką naujo (kasdienė žinių laida nesiskaito)? Perskaitėte ne darbinę (ir ne grožinės literatūros) mokslinę, istorinę, biografinę knygą? Pamėginote naują receptą? Sportą? Susiradote, kaip sutaisyti sugedusį įrenginį ir bent pabandėte tai padaryti? Žaidėte šachmatais? Sprendėte kryžiažodį? Pažiūrėjote dokumentinį filmą? Įveikėte instrukciją? Paskaitėt įrašą „Wikipedia“? Kitaip tariant, kiek pastimuliavote smegenis, kai joms tai patiko?
(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Kiek manote, kad reikėtų (ir šiuo metu sudėliojus prioritetus) laiko skirti intelektualinei veiklai kiekvieną savaitę, kad nesijaustumėte, jog „užpelkėjot“ ir, kad vis dar galit išmokti kažko naujo, jog taptumėte geresne, įdomesne, visapusiškesne savęs versija?
(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Dvasingumas ar religingumas.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Kiek laiko kiekvieną savaitę skiriate dvasingumui ar religingumui (taip, kaip jį suprantate ir asmeniškai apibrėžiate)? Maldai, religinei praktikai, jogai, meditacijai? Šventų vietų lankymui, religinės dvasinės literatūros skaitymui? Savo vietos paieškai šiame pasaulyje?
(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau–>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Kiek laiko skirtumėte religijai ar dvasingumui, jeigu kažkas jums tam padovanotų reikalingas valandas? Kiek skirtumėte, jeigu žinotumėte, kad atradę šią savo asmenybės pusę taptumėte 5 proc., 10 proc. ar net 20 proc. laimingesni? Kiek šį jūsų asmenybės dalis jums atrodo svarbesnė ar mažiau svarbi negu kitos dalys? Kodėl?
(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau–>)

Bendruomenė ir socialiniai ryšiai.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Kiek laiko skiriate laikui su draugais, santykiams su kitais žmonėmis ir veikloms, kurios prisideda prie bendruomenės gerovės? Pavyzdžiui, įvairioms veikloms su bičiuliais, savanorystei, dalyvaujant talkoje su kaimynais sodinant medžius ar renkant šiukšles, organizuojant kalėdinius vakarėlius darbe, renginius vaikų mokykloje ir pan.? Į šią sritį taip pat turėtų būti įskaičiuojama veikla dalyvaujant politinės partijos veikloje, laikas, skirtas narystei visuomeninėse ir nevyriausybinėse organizacijos, religinės bendruomenės veiklos, prisidėjimas labdara ir pan. – viskas, kas nėra susiję su jūsų darbu ar šeimos gyvenimu.

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Kiek laiko norėtumėte skirti socialinių ryšių palaikymui ar veiklai bendruomenės labui? Draugai ir geri santykiai su jais prisideda ne tik prie geros emocinės, bet ir prie fizinės sveikatos, asmeninio augimo, visaverčio poilsio, stiprios savivertės ir kitų pozityvių dalykų jūsų gyvenime. Mirties patale žmonės kur kas dažniau gailisi nutrūkusių ryšių su draugais nei nepadarytų darbų.

O taip pat, ar jaučiate, kad per mažai prisidedate prie visuomenės gyvenimo? Bendruomeninė veikla arba savanoriavimas yra puikus būdas išbandyti save visiškai kitoje srityje. Išbandyti tai, ko niekada nedrįsote, bet visada norėjote. Įvairūs tyrimai rodo, kad tokia veikla gerina psichikos sveikatą, savirealizacijos jausmą, stiprina socialinius ryšius, didina pasididžiavimą savimi ir pan.

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Namai / buitis.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Kiek laiko praleidžiate tvarkydami (-os) namus, gamindami (-os) maistą, apsipirkdami  (-os) parduotuvėse, skalbdami (-os), dirbdami (-os) sode, tvarkydami (-os) automobilį, buitinius prietaisus ir spręsdami (-os) visus kitus buitinius klausimus?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Kiek laiko norėtumėte tam skirti? Ar lygiavertiškai dalinatės namų ruošos ir buities klausimus su savo antrąja puse ir kitais šeimos nariais?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Iššvaistytas / užpildytas laikas.
Faktiškai skiriamas laikas:
0 168h/sav.

Iššvaistytas laikas, tai tos nesąmoningai praleistos kelios minutės verčiant „Instagram“ ar žinių srautą. Čia netgi telpa laikas su draugais, su kuriais iš tiesų nenorėjote susitikti, bet kiekvieną savaitę tai darote iš inercijos, dar nuo studijų laikų… Čia gali būti ir kamštis iš darbo ir į darbą, kai realiai valandą laiko nebent tik klausai muzikos ar žinių. Tai tas pusvalandis lovoje, kai vietoje to, kad šoktumėte ant jogos kilimėlio ir padarytumėte mankštą, mankštinate tik nykšti ant telefono ekrano. Tai ir ką tik pasileidusi penkta serialo serija, kai jau pamiršote ir kodėl pasileidote pirmą… Kiek tokių nesąmoningų minučių kasdien galėtų virsti perskaitytais knygos puslapiais, naujais išbandytais receptais ar perklausytais podcastais, ar net susitikimu anksčiau pabaigus darbus su draugu? Kiek dienoje yra minučių ir net valandų, kurias norėtumėt susigrąžinti? Tokių, kurios supranti, kad buvo iššvaistytos?

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Kiek norėtum skirti laiko:
0 168h/sav.

Kai kalbame apie iššvaistytą laiką, pagrindinis žodis yra „nesąmoningai“. Kartais tikra reikia duoti mintims nuklysti. To reikia, tai rekomenduojama. Vis tik didžioji dauguma mūsų „nuklydimų“ yra sumanus kažkieno laiko planavimas už mus. Norite internete paskaityti žinias? Susiplanuokite pusvalandį ryte ir pusvalandį vakare – jūs nesate žinių vedėjas ir jums nebūtinai visą laiką žinoti viską. Norite panaršyti internte? Puiku. Susiplanuokit laiką tam. Ryte norėsite ne pasportuoti, bet pasivartyti lovoje ir pachat’inti? Jeigu tik toks jūsų planas, o ne pasidavimas technologinėms silpnybėms ar valiai – puiku, reiškia jums to tikrai reikia. Šį laiką susiplanavus iš anksto, sudėjus juos į atskirus laiko blokus, per savaitę garantuotai galėtumėte sutaupyti ne vieną valandą ir jau tikrai – niekas per tą laiką, kai susifokusuosite į kitas gyvenimo sritis, nepabėgs.

(Kodėl tai svarbu? Sužinokite daugiau –>)

Žemiau matai savo DARBO + ASMENINIO GYVENIMO = FORMULĖ ™ rezultatus – kiek laiko skiriate atskiroms gyvenimo dedamosioms šiuo metu, kiek norėtumėte skirti ir koks yra atotrūkis tarp realybės ir lūkesčių. Skaičiai patys savaime nieko nereiškia, nėra tiesiog geri ar blogi – tik parodo mūsų vertybines nuostatas (o kartais ir žinias) įvairiais gyvenimo klausimais bei tai, ar mes valdome savo gyvenimą, ar gyvenimas valdo mus. Čia darbas su Formule tik prasideda. Kairėje pusėje meniu rasite atskirų gyvenimo sudedamųjų aprašymus DARBO + ASMENINIO GYVENIMO = FORMULĖS ™ kontekste ir kaip galite inicijuoti pokyčius kiekvienoje gyvenimo srityje.

Dabartinė darbo + asmeninio
gyvenimo (- derinimo) = FORMULĖ ™

viso: 0
viso: 0
 • Šeima 0
 • Darbas 0
 • Sveikata ir fizinė forma 0
 • Miegas 0
 • Asmeninis laikas 0
 • Emocinė sveikata 0
 • Intelektualinė veikla 0
 • Dvasingumas ar religingumas 0
 • Bendruomenė ir socialiniai ryšiai 0
 • Namai / buitis 0
 • Iššvaistytas / užpildytas laikas 0

Siektina darbo + asmeninio gyvenimo (- derinimo) = FORMULĖ ™

viso: 0
viso: 0
 • Šeima 0
 • Darbas 0
 • Sveikata ir fizinė forma 0
 • Miegas 0
 • Asmeninis laikas 0
 • Emocinė sveikata 0
 • Intelektualinė veikla 0
 • Dvasingumas ar religingumas 0
 • Bendruomenė ir socialiniai ryšiai 0
 • Namai / buitis 0
 • Iššvaistytas / užpildytas laikas 0

Skirtumas tarp dabartinės ir siektinos darbo + asmeninio gyvenimo = FORMULĖS ™

viso: 0
viso: 0
 • Šeima 0
 • Darbas 0
 • Sveikata ir fizinė forma 0
 • Miegas 0
 • Asmeninis laikas 0
 • Emocinė sveikata 0
 • Intelektualinė veikla 0
 • Dvasingumas ar religingumas 0
 • Bendruomenė ir socialiniai ryšiai 0
 • Namai / buitis 0
 • Iššvaistytas / užpildytas laikas 0

Šią formulę galite (ir turėtumėte) perskaičiuoti tiek kartų, kiek atrodo reikia, jog surastumėte tik sau tinkantį atsakymą. Svarbu suprasti, kad nėra vieno teisingo atsakymo visiems. Netgi teisingas atsakymas jums ir šiandien, po mėnesio ar po metų, susilaukus vaikų ar gavus paaukštinimą gali pasikeisti iš esmės. Skaičiuokite toliau, raskite savo, būkite laimingi. Skiltyje naudingos nuorodos visada rasite atnaujintą straipsnių, tinklalaidžių (podcast’ų), knygų ir filmų sąrašą, kuris padės susimąstyti apie dabartinę gyvenimo formulę, susigalvoti naują bei padės ją gyventi.