Rytis, Rusnius ir Ūlis

Tėtis ant kelių laiku du sūnus

„Tėvystė ateina kartu su iššūkiais. Kalbant apie juos, sunkiausia spėlioti, kaip vaikai sureaguos i mano elgesį, pastoviai ieškoti būdų „prisibelsti“ į jų galveles. Taip pat sunku yra juos raminti, kai labai įsismarkauja iki susistumdymų ar apsitrankymų. Pakankamai sunku su jais išsiruošti į išvyką, nes tokie paprasti dalykai kaip rūbų apsirengimas ar batų apsiavimas jiems dažnai yra puiki proga užsižaisti ir paskęsti savo pasaulėliuose.
Didžiuojuosi savimi kaip tėčiu tada, kai vaikų mama būna pralinksminta. Arba kai visa šeima būna pralinksminta, arba bent tada kai šeima nustoja pyktis tarpusavyje mano pastangų dėka. Smagu būna, kai vaikai atsimena ir pakartoja tai ką iš manęs būna išgirdę praeityje. Ypač, jei pataiko į temą pasakyti.
 
Kodėl tėčiai turėtų daugiau laiko praleisti su vaiku? Drįsčiau teigti, kad tėčiai galimai vaikams suteikia daugiau stabilumo jausmo. Taip pat tėčiams gali sektis priešingi dalykai nei mamos, t. y., kartais tėčiams gali labiau pavykti brėžti ribas, o kartais labiau pakvailioti ir pažaisti. Apskritai, tėčiams svarbu pabūti su vaiku tam, kad vaiko pasaulis butu įvairesnis, o ir mama pailsėtų. Gyvenime svarbu balansas, tad tėčio ir mamos subalansuotas buvimas su vaiku yra dalis to didesnio gyvenimo balanso. Man buvimas su vaikais suteikia daugiau ramybės dėl jų ateities 🙂 Kitam tėčiui patarčiau atsipalaiduoti. O gal ir sau tai patarčiau.“