Audrius, Benjaminas Nojus, Agnieta ir Margiris

Tėtis su trim mažyliais glėbyje pozuoja prie fontano.

„Esu trijų vaikų tėtis. Benjaminas Nojus į šeimą atėjo būdamas šešių savaičių, su Agnieta gavome gimdymo dovaną, o Margiris pasibeldė į šeimą būdamas vos dvidešimties dienų. Dabar mano vyriausiam sūnui yra penkeri, dukrai – treji, o mažyliui ką tik sukako dveji metai. Esu labai laimingas, kad vaikai į mūsų šeimą atėjo skirtingais keliais (skirtingos globos stotelės ir įvaikinimas, gimdymas šeimoje) – taip jautėme nuo kone pirmų draugystės su žmona mėnesių. Gera, kad išdrįsome eiti pagal širdį.

Dažnai pajuokauju, kad vaikai man asocijuojasi su Kinder‘iais. Na, tais šokoladiniais kiaušiniais. Kai jie patenka į tavo rankas apima džiaugsmas, užlieja toks malonus jausmas! Pradedi pakuoti šį desertą – šokoladas… jau gerai! Juk kiekvienas vaikas su savimi atsineša tą nežemišką saldumą. O toliau – pats įdomumas: kokia gi staigmena slepiasi viduje? Ką gi šis siurprizas tau paruošė?

Kasdien su žmona daug kalbamės ir svarstom, kaip geriausiai galime padėti atsiskleisti tai staigmenai kiekviename iš vaikų. Kartais pataikome ir kažkas sugroja tiek jų, tiek mūsų širdyse. Tokios dienos man – pačios geriausios, dėl jų verta gyventi. O būna dienų, kai ištinka disharmonija, lyg grotum nesuderintu instrumentu. Tokiomis dienomis, kai vakare migdau vaikus, išgyvenu ir liūdesį, ir nusivylimą, bet juntu ir dėkingumą, kad tėvystė yra didelė kelionė, kuri gali būti daug šviesesnė jau nuo rytojaus ryto.

Nors dabar kiekviena diena sukasi aplink ir dėl vaikų, o jiems vos atėjus į šeimą, į jų kūdikystę nėriau visu savimi – beveik penkeri metai vaiko priežiūros atostogose man, kaip tėčiui, yra neįtikėtina kelionė. Esu tikras, kad šeima prasideda nuo dviejų žmonių ir dviem pasibaigia. Vaikai yra meilės vaisius, jų augimas šeimoje, palyginus – trumpas etapas, kuriuo su žmona atlapom širdim džiaugiamės kasdien. Bet žinau, kad vaikai vieną dieną išeis, tuomet su žmona gerai ir ramiai išsimiegosim (!). Beliks tik laukti, kol mūsų Kinderiai paskambins ir viltis, kad papasakos, kaip jiems pavyko atverti savo siurprizą viduje.“