Darbuotojui

Aktyvus laisvalaikis ir sportas

Aktyvus laisvalaikis yra itin svarbus fizinei bei emocinei sveikatai stiprinti ir jį suderinti su darbu, kai sportuojate viena (-s), gali būti ganėtinai paprasta. Bet sportuojant profesionaliai, ypač žaidžiant komandinį sportą, gali kilti daugiau iššūkių, nes dažniausiai negalite visiškai savarankiškai dėlioti savo dienotvarkės, reikia derintis prie trenerių, komandos narių tvarkaraščių ir vykstančių renginių. Sportą su darbu suredrinti gali padėti šios priemonės:

  1. Laisvas laikas darbo dienos metu. Darbo dienos metu darbuotojo prašymu ir darbdavio sutikimu gali būti suteikiamas nemokamas laisvas laikas darbuotojo asmeniniams poreikiams tenkinti. Neišdirbtos darbo valandos tokiu atveju perkeliamos į kitas darbo dienas. Svarbu atsiminti, kad naudojimasis nemokamu laisvu darbo laiku asmeniniams poreikiams tenkinti neturėtų pažeisti maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko reikalavimų. Ši priemonė skirta rečiau pasitaikantiems darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo klausimams spręsti ir nėra ilgalaikio iššūkio sprendimas.
  2. Lankstus darbo grafikas. Lankstus darbo grafikas yra toks grafikas, kai darbdavys nustato visiems darbuotojams bendras dienos (pamainos) valandas, kuriomis jie privalo būti darbovietėje, o kitas tos dienos (pamainos) valandas darbuotojai gali dirbti prieš ar po šių valandų. Naudojimasis lanksčiu darbo grafiku gali padėti palengvinti kasdienę šeimos nario su negalia priežiūrą.
  3. Individualus darbo laiko režimas. Jei naudojantis lanksčiu darbo grafiku keičiasi tik darbo pradžios ir pabaigos laikas, turintys individualų darbo grafiką, darbuotojai gali organizuoti savo darbą atsižvelgdami į krūvius bei asmeninio gyvenimo poreikius. Pavyzdžiui, jei treniruotės vyksta vieną ar kelias savaites dienas ir prasideda jūsų darbo metu, galite prašyti darbdavio tomis dienomis pastoviai dirbti trumpiau ir neišdirbtas valandas perkelti į kitas savaitės dienas.
  4. Laikinas darbas nuotoliniu būdu. Jei darbui atlikti fiziškas jūsų buvimas darbovietėje nėra būtinas, galite darbdaviui pateikti prašymą laikinai dirbti nuotoliniu būdu. Užsiimant profesionaliu sprotu, dažnai reikia dėl varžybų važiuoti į kitus miestus ar šalis ir to padaryti per pusdienį gali nepavykti. Kartais yra žymiai patogiau į varžybų vietą nuvykti varžybų išvakarėse ir kitą dieną dirbti nuotoliniu būdu.