Balansas

Dažniausiai užduodami klausimai apie darbo ir asmeninio gyvenimo derinimą
  • Kam ir kuo galėtų būti naudingas www.daugiaubalanso.lt

    Šioje interneto svetainėje rasite daug naudingų patarimų, kurie padės lengviau suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą. Nepriklausomai nuo to, kokioje gyvenimo situacijoje esate – turite mažų vaikų, slaugote vyresnius ar sergančius artimuosius, norite suderinti studijas ir darbą, profesionaliais sportuojate ir pan.

    Svetainės informacija suskirstyta į tris pagrindines rubrikas: informaciją darbuotojams, darbdaviams ir šeimoms. Kiekvienoje iš šių rubrikų aptariami pagrindiniai klausimai, padėsiantys atrasti geresnę pusiausvyrą tarp asmeninių ir darbinių įsipareigojimų. Jei esate darbdavys arba dirbate vadovaujamą darbą – darbdaviams skirtoje rubrikoje sužinosite, kaip sukurti palankesnę darbo aplinką savo darbuotojams bei kokių žingsnių reikėtų imtis, siekiant įdiegti darbo ir asmeninio gyvenimo derinimui draugišką organizacijos politiką.

    Taip pat norintiems sužinoti daugiau šia tema, kviečiame pasinaudoti „Resursų“ skiltimi. Joje rasite informaciją apie galiojančius teisės aktus, nacionalinius ir tarptautinius tyrimus šioje srityje, kitus naudingus šaltinius – knygas, interneto svetaines, tinklalaides.

  • Testas: ar aš gerai suderinu savo darbą ir asmeninį gyvenimą?

    Norėdami išsiaiškinti, ar gebate suderinti savo darbą ir asmeninį gyvenimą, atsakykite į šiuos klausimus:

    1.  Ar dažnai dirbate viršvalandžius?
    2.  Ar esate dėl darbo praleidęs (-usi) svarbų asmeninio gyvenimo įvykį (pavyzdžiui, vaiko koncertą)?
    3.  Ar dažnai dėl darbinių įsipareigojimų atsisakote susitikti su draugais vakare, nenueinate į sporto treniruotę, spektaklį, atidedate arba atšaukiate kitus asmeninius planus?
    4.  Ar dažnai pasitaiko akimirkų, kai pagalvojate, kad dėl darbo kenčia jūsų asmeninio gyvenimo kokybė? Pavyzdžiui, neturite laiko susitikti su šeima, pasportuoti, neišsimiegate?
    5.  Ar dažnai eidami namo su savimi imate darbinius dokumentus, o grįžęs (-usi) namo prisėdate prie darbinių klausimų?
    6.  Ar dažnai dirbate savaitgaliais, per atostogas, poilsio metu?
    7.  Ar tikrinate darbines žinutes ir el. laiškus po darbo valandų?
    8.  Ar dažnai pasitaiko dienų, kai jaučiatės pavargęs (-usi) iš ryto, nes miegojote mažiau laiko nei jums reikalinga?
    9.  Ar dažnai pastebite, kad dėl nuovargio jums sunku susikaupti, darote klaidas, nepavyksta atlikti paprastų darbinių užduočių?
    10.  Ar esate pagalvojęs (-usi), kad norėtumėte išmokti ką nors nauja, užsiimti nauja veikla, tačiau šią mintį atmetėte dėl to, kad tai būtų sunkiai suderinama su jūsų profesiniais įsipareigojimais?
    11.  Ar jaučiatės įsitempęs (-usi) po darbo, savaitgaliais, per atostogas, nes galvojate apie darbus?
    12.  Ar dažnai pasitaiko dienų, kai jaučiatės lyg visur vėluotumėte ir nieko nesuspėtumėte?
    13.  Ar dažnai jaučiate stresą ir įtampą dėl savo darbinių ir (arba) asmeninių įsipareigojimų?
    14.  Ar dažnai jaučiatės įsitempęs (-usi), ar dažnai pasitaiko akimirkų, kai bendraudami su kitais lengvai prarandate kantrybę, greitai susierzinate ir pan.?
    15.  Ar jūsų šeimos nariai ir (arba) draugai dažnai jaučiasi negaunantys jūsų dėmesio, praleidžiantys per mažai laiko su jumis?

    Jei į daugumą klausimų atsakote „Taip“, tikėtina, kad darbą ir asmeninį gyvenimą derindami kasdien susiduriate su iššūkiais. Kviečiame užsukti į kitas šios interneto svetainės rubrikas sužinoti, ką galima padaryti, kad suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą būtų lengviau.

     

  • 10 požymių, kad puikiai suderinate darbą ir asmeninį gyvenimą
    1. Jaučiuosi patenkintas (-a) savo darbu ir darbo grafiku.
    2. Skiriu pakankamai laiko savo partnerei (-iui) ir vaikams.
    3. Gebu pasakyti „ne“, kai dėl jau turimų įsipareigojimų negaliu prisiimti naujų atsakomybių darbe arba asmeniniame gyvenime.
    4. Sugebu atskirti darbo ir poilsio laiką: nedirbu viršvalandžių, nesprendžiu darbinių klausimų savaitgaliais ir atostogų metu, netikrinu darbinių žinučių ir el. laiškų po darbo.
    5. Kiekvieną dieną jaučiuosi kokybiškai išsimiegojęs (-usi) ir pailsėjęs (-usi). Savaitgaliais ir atostogų metu skiriu laiką poilsiui, laisvalaikiui ir asmeniniam gyvenimui.
    6. Esu patenkintas (-a) savo socialiniu gyvenimu. Turiu pakankamai laiko susitikti su šeimos nariais ir draugais.
    7. Galiu laisvai užsiimti sportu ar kitu savo hobiu bent kelis kartus per savaitę.
    8. Mano kolegos ir vadovas (-ė) mane palaiko, kai dėl įsipareigojimų asmeniniame gyvenime reikia išeiti anksčiau iš darbo, dirbti iš namų ar kitaip susitarti dėl darbo laiko.
    9. Mano darbas ir asmeninis gyvenimas vienas su kitu nekonkuruoja – galiu skirti savo kokybišką dėmesį abiem.
    10.  Gebu kylančius darbo ir asmeninio gyvenimo iššūkius išspręsti konstruktyviai. Kylančios problemos neišmuša manęs iš vėžių, nekelia įtampos ar ilgalaikio streso.
  • Kodėl yra rubrika šiuolaikiniai tėčiai, bet nėra šiuolaikinės mamos?

    Naujausi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos tyrimo rezultatai rodo, kad visuomenė palankiai vertina tėviškumą, šeimyniškas vyro savybes, aktyvesnį vyro vaidmenį šeimoje ir palaiko visus vyrus, kurie nenori būti tik „popieriniais“ ar „savaitgaliniais“ tėčiais. Nepaisant to, vyrai vis dar dažnai dvejoja ir nesiryžta eiti vaiko priežiūros atostogų („Sodros“ duomenimis, 2019 m. tarp visų, pasinaudojusių  vaiko priežiūros atostogomis, moterys sudarė 76 proc., vyrai –  tik 24 proc. ).

    Rubrika „Šiuolaikiniai tėčiai“ norime paskatinti visus vyrus įsitraukti į vaikų auginimą kuo anksčiau. Visi mūsų kampanijos tėčiai – realūs ir neišgalvoti pavyzdžiai, sutikę pasidalinti, ką jiems reiškia būti tėčiu bei kodėl verta į vaikų gyvenimą įsitraukti nuo pirmų dienų.

    Jei norite pasidalinti savo istorija apie tėvystę, rašykite mums el. p. teciai@daugiaubalanso.lt arba Facebook žinute paskyroje „Daugiau balanso“.

  • Kas man galėtų padėti geriau suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą?

    Suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą gali padėti šios priemonės:

  • Didžiausi darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo iššūkiai. Kaip su jais susitvarkyti geriau?