Formulė

Kas toliau?

Dabar, kai išsibandėte ir paeksperimentavote, kaip atrodo jūsų faktiškai skiriamas laikas kiekvienai iš gyvenimo sričių, ir galbūt atradote tas sritis, į kurias norėtumėte susitelkti artimiausiu metu ir pagerinti savo gyvenimo kokybę, kyla klausimas – kas toliau? Kaip nuo idėjų ir gerų norų pereiti prie konkrečių darbų ir apčiuopiamų pokyčių?

Visų pirma, rekomenduojame pradėti nuo savo laiko ir veiklų audito. Daugybę dalykų mes darome iš inercijos, įpročio, automatizmo, nes kiti taip daro, ir tik sustoję ir atlikę savo dienos auditą galime pamatyti, kiek laiko iššvaistome ir kiek galėtume išnaudoti geriau ar kitaip.

Antra, kviečiame vadovautis praktiniais patarimais, „Kaip rasti daugiau laiko?“, kuriuos pateikėme kiekviename iš gyvenimo sluoksnių aprašymų. Pradėkite nuo mažų dalykų ir mažų pokyčių. Išsirinkite vieną sritį, nuo kurios norite pradėti. Nepulkite inicijuoti daugybės pokyčių vienu metu, nes praėjus pirminiam entuziazmui tiesiog visko nepavešite, o netrukus, tikėtina, ir užmesite. Tad rekomenduojame išsirinkti vieną jums artimiausią patarimų rinkinį arba užsukti į skyrių „Naudingos nuorodos“, išsirinkti vieną knygą ir pabūti su ja bent mėnesį: bandykite, eksperimentuokite, inicijuokite pokyčius, mažas savo elgesio korekcijas ir visame tame pagyvenkite bei stebėkite, kaip tai jus veikia, kas keičiasi, gerėja arba ne ir pan. Gali būti, kad iš pradžių atrodys keista, nepatogu, reikės papildomų pastangų. Tai normalu. Visoms naujovėms reikia trupučio laiko.

Trečia, jeigu tikrai norite ir esate pasiruošę ką nors keisti savo gyvenime, kad jame būtų daugiau balanso, rekomenduojame pradėti labai konkrečiai planuoti savo laiką. O dar svarbiau – savo energiją ir kaip ją kaupsite / atgausite.

Šis paprastas savaitės šablonas yra gera pradžia.Atsispausdinkite (daugiaubalanso.LT-Savaitesplanas (docx); daugiaubalanso.LT-Savaitesplanas(pdf)) ir pradėkite pildyti nuo veiklų, kurioms norėtumėte rasti daugiau laiko. Geriausia būtų, jeigu vienai naujai balanso „kojai“ skirtumėte bent keturias savaites, kad šis pokytis turėtų bent minimalių šansų tapti nauju įpročiu (nuo veiklos aktyvumo, t. y. ji kasdienė ar mėnesinė, rekomenduojama skirti nuo vieno iki šešių mėnesių). Jeigu manote, kad vienu kartu galite įvesti (ar (ir) išvesti) kelias naujas veiklas, bandykite. Vėliau aplinkui sudėkite kitas veiklas ir jau turimus įsipareigojimus. Pirmiausia į planą sudėkite tokius dalykus kaip miegas, pagrindinės darbinės užduotys, svarbūs susitikimai (darbiniai ir asmeninio gyvenimo), laikas su šeima, kiti socialiniai ir darbiniai įsipareigojimai, laikas sau (hobiai, refleksija, pasivaikščiojimas gamtoje ir t. t.). Nepamirškite paskirti konkretų laiką dalykams, kurie jums yra patys svarbiausi. Į tai įeina santykiai su brangiais žmonėmis, rūpinimasis savimi ir didžiausią vertę sukuriančios darbinės užduotys ir projektai (profesiniai pasiekimai) – tai, dėl ko neturėtumėte su niekuo derėtis.

Galiausiai, jeigu pirmąją savaitę matote, kad kažkas nepavyko, atitinkamai pakoreguokite antros savaitės kalendorių. Jei kas nors iš karto nepavyks, nereiškia, kad jūs negalite, tai ne jums ar kad esate niekam tikę – tik tiek, kad dabartiniai mūsų įpročiai ir rutina atsirado ne per vieną savaitę ar mėnesį, taip ir juos pakeisti reikės nemažai laiko.