Trys didžiausi Lietuvos vyrų atradimai apie kūdikius

Psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė knygoje „Kaip užauginti žmogų“ teigia, kad tėvystė yra didžiausias stebuklas, kuris suteikia galimybę nugyventi gyvenimą antrą kartą.

Iš daugiau kaip 30 metų vykstančių A.Kurienės pokalbių su kūdikių ir mažų vaikų tėčiais, ji išskyrė tris dalykus, kurie vyrams daro didžiausią įspūdį apie gimusius vaikus.

Vyras maitinantis kūdikius dvinukus ant rankų

Pirmas tėčių atradimas: kūdikis – protingas ir pajėgus nuo gimimo

„Pirmas atvirų ir nuo kūdikystės įsitraukusių tėčių atradimas – koks žmogus yra sudėtingas ir protingas sutvėrimas nuo pat gimimo. Nuostaba ir kasdieninis atradimo džiaugsmas, koks gyvybingas ir pajėgus yra net labai mažas kūdikis, kad nereikia laukti, kol jis kalbės ar lakstys, su kelių valandų kūdikiu jau gali susišnekėti ir atrasti ryšį“, – patirtimi dalinasi psichologė psichoterapeutė A.Kurienė, jau 25 metus vadovaujanti „Paramos vaikams centrui“.

Antras tėčių atradimas: galima pasiekti rezultatą būnant savimi, be įrankių

Kita tėčių išpažintis – savo jautrumo ir žmogiškumo atradimas. Tėčiai net neįsivaizdavo, kad jie galėtų šitaip pamilti ir džiaugtis gimusiu „rausvu rubuiliu gniutulu“.

„Tokia reakcija kyla tiems vyrams, kurie pripratę orientuotis į veikimą, naudotis įvairiais įrankiais, metodais, priemonėmis. O kad patirtų džiaugsmą su gimusiu vaikeliu, pasirodo, nereikia jokių įrankių. Vyrams atrodo neįtikėtina, kad jie tiesiog būdami savimi, tokie kokie yra, gali sukurti ryšį, pradžiuginti kūdikį, puikiai juo pasirūpinti ir patys taip labai į tai įsijausti“, – pasakoja „Paramos vaikams centro“ įkūrėja.

Trečias tėčių atradimas: kaip smagu nusileisti į vaikų lygį

Be kūdikio vertės ir savo paties galių suvokimo, trečias dalykas, kurį tėčiai įvardina kaip didžiausią savo atradimą – kiek daug smagumo, džiaugsmo ir malonumo jie aptinka augindami vaikus.

„Vyrai lengviau „nukrenta“ į vaikų lygį. Jiems tikrai smagu važinėtis paspirtukais, eiti imtynių. Jie lengviau leidžiasi į dūkimą, prisimena savo vaikystę. Jie laigo kaip kokie kumeliukai po pievas su vaikais ir nesuka sau galvos „ar aš rytoj turėsiu pieno“. Jie žino, kas rytoj turės pieno. Iš čia ir kyla tos situacijos, kad vyrai dažnai apverčia namus ir yra jiems gera tame „bardake“, nes jie dūksta su mažyliu ir tiesiog džiūgauja“, – juokiasi A. Kurienė.

Pasak jos, visuomenėje labai svarbu kalbėti apie didesnį tėčių įsitraukimą į vaikų auginimą ir šeimos gyvenimą, nes tradiciškai mamos leidžia žymiai daugiau laiko su vaikais, o vaikui svarbu „išgyventi pasaulio pilnatvę turint pilną šeimos vaizdą su tėčio ir mamos pavyzdžiu“.

Kampanija „Būti tėčiu – didžiausia dovana“

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba lapkričio mėnesį vykdo sąmoningumo didinimo kampaniją „Būti tėčiu – didžiausia dovana“, kuria siekia paskatinti vyrus aktyviau įsitraukti į vaikų auginimą nuo pat pirmų vaiko gyvenimo dienų. Kampanijos metu dvi savaites TV ekranuose, radijo stotyse, ir lauko reklamose bus galima pamatyti socialines reklamas, socialiniuose tinkluose tėčiai dalinsis savo vaikų auginimo patirtimis.

Su kampanija startavo ir nauja interneto svetainė apie asmeninio gyvenimo ir darbo derinimą www.daugiaubalanso.lt.

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Visi apie tai kalba: darbo ir asmeninio gyvenimo derinimas virsta realybe”. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos (2014-2020) lėšomis. Europos Komisija neprisiima atsakomybės už galimą pateiktos informacijos panaudojimą.