• Pradžia
  • Naujienos
  • Sunku suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą? Konferencijoje pasakos, kaip šio balanso pasiekti

Sunku suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą? Konferencijoje pasakos, kaip šio balanso pasiekti

Birželio 9 d. Vilniuje vyks nestandartinė darbdaviams (-ėms), personalo specialistams (-ėms) ir darbuotojams (-oms) skirta konferencija „Darbo ir asmeninio gyvenimo derinimas: naudinga darbuotojui, vertinga darbdaviui“. Jos metu į balanso temą bus žvelgiama kiek kitu kampu – dėmesys bus skiriamas ne tik darbdavių vaidmeniui, bet ir perfekcionizmo pavojams, kokybiškam miego ritmui, dėmesingam įsisąmoninimui, efektyviems tvarkymosi namie metodams.

Konferencijos, sudarytos iš pranešimų ir praktinių užsiėmimų, pradžia – 12:45 val. AB „Swedbank“ centrinėje būstinėje (Konstitucijos pr. 20A, Vilnius). Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas, tačiau būtina registracija. Užsiregistruoti, paspaudę (-usios) šią nuorodą, galite iki birželio 8 d. imtinai.

Renginyje ekspertai dalysis įžvalgomis, kokią įtaką darbo ir asmeninio gyvenimo balansui turi darbdavys, kaip perfekcionizmą suderinti su poilsiu. Pranešėjai aptars, kaip kokybiškas miegas veikia fizinę ir emocinę sveikatą, kokiais būdais galima sumažinti buities naštą, mokys dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) pratimų. Konferencijoje taip pat bus pristatyta „Swedbank“ patirtis bei asmeninio ir profesinio gyvenimo balanso formulė, leidžianti palyginti norus ir realybę.

Konferencijoje pranešimus skaitys ekspertės (-ai) iš Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, socialinės reklamos agentūros „Nomoshiti“, AB „Swedbank“. Savo patirtimi dalysis KonMari tvarkymosi metodo, koučingo, Points of You įrankio specialistės, gydytoja neurologė ir miego darbo irspecialistė, Geštalto psichoterapeutė ir muzikos terapeutė.

Renginį organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su AB „Swedbank“.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė darbdavius į darbo ir asmeninio gyvenimo balanso užtikrinimą kviečia žiūrėti itin atsakingai. „Seniai žinoma, kad pailsėję ir laimingi darbuotojai bei darbuotojos dirba geriau. Tačiau darbdaviams (-ėms) balanso tema turėtų rūpėti ne tik dėl našumo. Valstybė ir darbdaviai (-ės) kartu turi stengtis, kad dirbantys žmonės gyventų oriai ir sveikai. Ir nesvarbu, ar mes kalbame apie perdegimo prevenciją, lyčių lygybės užtikrinimui itin svarbų buities darbų pasidalijimą, ar reikalingų paslaugų suteikimą šeimoms su artimaisiais su negalia – kokybiško balanso užtikrinimas yra teisinė ir socialinė pareiga“, – sako ji.

Pasak „Swedbank“ Personalo ir infrastruktūros tarnybos vadovės Agnės Jonaitytės-Karalienės, darbo ir asmeninio balanso tema įmonei vertybine prasme yra svarbi ir artima. „Jau ne vienerius metus nuosekliai dirbame su darbuotojų ilgalaikės gerovės klausimais, skiriame daug dėmesio lyčių lygybės ir įvairovės, psichikos sveikatos sritims, siekiame užtikrinti visiems lygias profesinio augimo ir tobulėjimo galimybes. Pastaruosius dvejus metus ir toliau gilinomės į savo darbuotojų poreikius, kūrėme lygių galimybių integravimo strategijas bei priemones joms įgyvendinti. Nekantriai laukiame, kai savo patirtimi galėsime pasidalyti su kitomis organizacijomis“, – teigia ji.

Konferencijos programą rasite čia. Planuojama renginio trukmė – 5,5 val.

Vyras ir moteris sėdi ant sofos pakeltomis kojomis, kol robotukas siurblys išsiurbs po apačia

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Visi apie tai kalba: darbo ir asmeninio gyvenimo derinimas virsta realybe”. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos (2014-2020) lėšomis. Europos Komisija neprisiima atsakomybės už galimą pateiktos informacijos panaudojimą.